29 Şubat 2012 Çarşamba

HAYBEDEN KURGU - 1

Felaket tellalı yada şizofren gibi bir şey değilim ; ancak bazen gözümün önüne garip garip senaryolar , saçma sapan kurgular geliyor . Valla isteyerek düşünmüyorum ; bir anda solda bir pencere açılıyor , günlük seyre devam ederken ben , orada bir şeyler oynuyor . Misal bugün :
Yollar full kardı , tipi şeklinde yağmaya devam ediyordu . Bizim eve dönen sokağın köşesinde bir apartmanın bahçeyle yolu ayıran demirleri var ve uçları sivri . Böyle ok gibi ok gibi duruyorlardı . Beynim birden kurgulamaya başladı :
Ayağım bir kayıyor (olağan bir şey bu zaten bu kış Ankara'da benim için... ) ve sağa doğru düşüyorum . Ayy! diye bağırdığım için ağzım açık bir şekilde düşüyorum ve benim yanaktan o üçgen sivri demir giriyor . Üstten 2 ,  alttan 3 arka diş kırılıyor , ve dili de tahrip ederek ağız boşluğumun yarısında duruyor demir . Daha gircekmiş de ben elimle yere destek olduğumdan yerle aramda 10-15 cm kalmış . Bir anda feryat figan bağırıyorum . Allah'tan karşıda hemen taksi durağı var amcalar koşup geliyor , ambulansla mı hızlı olur biz mi götürelim diyorlar. Manav Necip abi beni tanıyor ve dükkanının karşısında kalan bizim eve koşup ev arkadaşımı çağırıyor. Burcu tipik ev hali pembe pijamaları ve tepede topuz yaptığı saçlarıyla koştur koştur geliyor . Ambulansı aramışlar . Burcu evden montunu giyene kadar ambulans geliyor beni Numune'ye götürüyorlar . Her yer kan revan artık ama ben acıdan inleyemiyorum bile , nefes bile zor alıyorum . Numune beni tedavi ediyor ancak iyi değilmiş doktorları yüzümde kocaman nal gibi iz kalcakmış . Hüshüs'e ağlayıp söylüyorum ; "ben seni her halinle severim aşkım" diyor .
Bayramda , kınada , nişanda , düğünde milyon kat  fondoten falan sürüyorum hep . Hele düğünümde kiloluyum hala ; "hem çirkinim hem şişmanım , ölmek istiyorum" diye geçiyor hazırlıklar . Düğün fotoğraflarımda hep soldan soldan poz veriyorum . O neyse de her şeye alışınca çocuğum bu izi sorup "anne bende de olacak mı bu ? bana da bulaşır mı ? ben çirkin bir kız olmak istemiyorum ama" diye beni sağ yanağımdan öpmüyor hiç .....vs falan fişmekan....
Derken eve geldim zaten ve "çok acıtır beeee!" deyip hayatın olağan akışına devam ettim .

Kafadan kontak diyorsanız bir de benim lunapark kurgularımı dinleyin :)

Zira kendileri gerilim - korku film sevmeyen bir insan olsam da bende oscara koşuyorlar ..

good night everybody !!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder